قوانین و مقررات

کاربر گرامی، براي عضویت در این وب‌ سایت، لطفا قوانین استفاده از آن را به‌ دقت مطالعه فرماييد.
شما می‏توانید بدون نیاز به معرفی خود یا ارائه هرگونه اطلاعات شخصی، وارد سایت‏ ما شده و در آن‏ به جستجو بپردازید. به محض اینکه اطلاعات شخصی خود را به ما ارائه دادید، دیگر برای ما به عنوان کاربر ناشناس شناخته نمی‏شوید. اگر تمایل داشتید که اطلاعات شخصیتان را عنوان کرده و در اختیار ما قرار دهید، در این صورت شما موافقت خود را با انتقال و ذخیره این اطلاعات در سرورهای ما اعلام کرده ‏اید.

1. شرایط عمومی
1.1. کلیه اصول و فرآیند‌های VSkala منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر خواهد بود.
1.2. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های VSkala  تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به‌روزرسانی می‌شود و کاربر قبول خواهد نمود که استفاده مستمر از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر و آخرین نسخه از قوانین است.
1.3. برای انجام هرگونه عملیات خرید و فروش تکمیل فرم عضویت الزامی است، که این فرایند کاملا رایگان است.
1.4. افراد موظف به درج اطلاعات کامل و صحیح می باشند و هرگونه عواقب ناشی از ثبت اطلاعات نادرست و یا غیرواقعی برعهده کاربر خواهد بود.
1.5. هر کاربر تنها حق انتخاب یک نام کاربری را دارد و در صورت فعالیت با بیش از یک نام، حساب کاربری وی محدود و یا حذف خواهد شد.
1.6. ثبت نام کاربران مشروط به ارائه مشخصات در قالب یک فرم کامل اطلاعاتی می باشد و صحت شماره تلفن از طریق ارسال کد فعال سازی تائید و راستی آزمایی میشود.
1.7. کاربر متعهد به رعایت همۀ قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران میباشد.
1.8. هرگونه بحث سیاسی، توهین به ادیان، توهین به مقدسات، آشفته کردن افکار عمومی، تبلیغ علیه منافع کشوری در محیط عمومی چت روم کاملا ممنوع میباشد .
1.9. هرگونه بحث در مورد مسائل جنسی و خلاف شرع اسلامی در محیط عمومی چت روم کاملا ممنوع میباشد.
1.10. در صورتیکه کاربر تمایل به لغو عضویت خود داشته باشد می‌تواند از طریق فرم تماس با ما، موضوع را به سایت اعلام نماید تا در اولین فرصت، نام کاربری در سایت غیرفعال گردد، البته لازم به ذکر است امکان حذف فعالیت های قبلی کاربر در سایت نخواهد بود و صرفا از انجام فعالیتهای آتی وی جلوگیری خواهد شد.
1.11. همه کاربران موظف به مطالعه قوانین سایت می باشند، در صورت عدم رعایت این قوانین سایت VSkala اجازه غیرفعال نمودن نام کاربری شخص خاطی را دارد.

2. عضویت در سایت VSkala

2.1. برای انجام هرگونه خرید و فروش در سایت VSkala ، عضویت در سایت که به صورت رایگان است، الزامی می باشد
2.2. در صورتی که قبلا در سایت عضو نبوده اید، با استفاده از گزینه عضویت فرم مربوطه را پر کنید و در صورت وارد کردن اطلاعات صحیح و کامل منتظر دریافت پیامک فعال سازی از طرف سایت بمانید.
2.3. درصورت از دست دادن رمز عبورتان، از گزینه "فراموشی رمز عبور" استفاده کنید.
2.4. پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی میباشد.
2.5. اطلاعات عضویت شما منحصر به خود شماست، لذا در حفظ و محرمانه نگه داشتن آن کوشا باشید. با توجه به اینکه استفاده از نام کاربری دیگران خلاف قوانین سایت می باشد، تنها خود شما حق استفاده از آن را دارید. در صورت مشاهده تخلف از این مورد و استفاده از نام کاربری غیر، سایت اجازه غیر فعال نمودن کاربری فرد خاطی را دارد.
2.6. با توجه به اینکه امکان تغییر نام کاربری به هیچ وجه وجود ندارد، در انتخاب آن دقت کافی را داشته باشید.
2.7. پس از ثبت نهایی اطلاعات، عضویت شما هنوز تکمیل نشده است، برای تکمیل عضویت لازم است کد فعال سازی که برای شما پیامک شده است را در سایت وارد نمایید.
2.8. اطلاعات فردی و مالی کاربران در سایت محرمانه است و در هیچ صورت بجز حکم دادگاه در اختیار هیچ فرد و یا سازمانی قرار داده نخواهد شد.
2.9. در صورتیکه VSkala احساس کند که کاربر هرگونه سعی در تقلب و یا تغییر در نحوه صحیح کارکرد وب سایت را دارد می تواند بدون اطلاع قبلی حساب کاربری را غیرفعال و یا بطور کامل مسدود و بلوکه کند و کاربران در خصوص این مورد فقط یک بار حق اعتراض دارند که می بایست اطلاعات کاملی را در خصوص اثبات خود برای VSkala ارسال کنند و رد و یا قبول این اعتراض فقط توسط VSkala مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در خصوص این بند نیز کاربر حق شکایت و اعتراض مجدد را ندارد.
2.10. VSkala در صورت مشاهده و یا احتمال وجود هر گونه تناقض اطلاعات و نام کاربری وارد شده با اطلاعات واقعی فرد ، می تواند اکانت کاربری کاربران را مسدود کند . برای تایید اطلاعات و اطمینان از صحت اطلاعات در بازه های زمانی مختلف نیز می تواند از کاربر درخواست ارسال اطلاعات تکمیلی داشته باشد.
2.11. هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار VSkala شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و VSkala حق غیر فعال نمودن کاربر و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.

3. موارد افشاء اطلاعات شما
بنا به صلاح دید ممکن است اطلاعات شخصی شما را به منظور پاسخگویی به درخواست‏های قانونی، تقویت سیاست‏هایمان، پاسخ ‏دهی به ادعاهایی مبنی بر این که موضوع یا مضمونی مخل حقوق دیگران شده، یا برای حمایت از حقوق، مالکیت، یا امنیت هر شخص، استفاده یا افشاء کنیم. لذا با آگاهی از این بند، اطلاعات خود را در اختیار این سایت قرار دهید و هرگونه ادعایی در این خصوص غیر مسموع می‏باشد.
4. اقدامات امنیتی
اطلاعات شما در سرورهای ما که در مناطق گوناگون جغرافیایی قرار دارد، ذخیره شده است. اطلاعات برای ما به عنوان دارایی و سرمایه تلقی می‏شود که باید از آن محافظت کرد و لذا از روش‏ها و ابزار متعددی (رمز گذاری، پسووردها، امنیت فیزیکی و غیره) برای حفظ اطلاعات شخصی و جلوگیری از دسترسی غیرمجاز و افشاء آنها استفاده می‏شود. اگرچه، همانطور که خودتان هم می‏دانید، شخص ثالث ممکن است به طور غیرقانونی به انتقالات یا ارتباطات خصوصی شما دسترسی پیدا کرده یا آنها را رهگیری کند. همچنین ممکن است سایر کاربران از اطلاعات شخصی شما که از سایت جمع‏ آوری کرده ‏اند، سوء استفاده کنند. بنابراین، اگرچه ما تمام تلاش خود را به کار می‏گیریم تا از حریم خصوصی شما حفاظت کنیم، هیچگونه مسئولیتی در این زمینه نپذیرفته و شما نیز نباید انتظار داشته باشید، که اطلاعات شخصیتان یا ارتباطات خصوصیتان، همواره محرمانه باقی بماند.
5. موارد فنی
5.1. کاربر حق ندارد هیچ‌گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.
5.2. کاربر مجاز نیست با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از سرویس را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در سایت VSkala یا در تغییر یا اخلالی ایجاد کند.
5.3. کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی سایت اجرا کند.
5.4. کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش سایت VSkala انجام دهد.
5.5. استفاده از هرگونه کرالر (Crawler) یا ابزار مشابه جهت مرور یا کپی خودکار صفحات و اطلاعات سایت باما پیگرد قانونی خواهد داشت
5.6. کاربران میتوانند کلیه موارد اعم از شکایات و یا پیشنهادات خود را از طریق تماس باما ارسال نمایند.
5.7. تمامی تماسهای الکترونیک با سایت VSkala بصورت محرمانه نزد مدیریت وب سایت ثبت میگردد و هرگونه تهدید و اقدام به هک یا آسیب رساندن به وب سایت و کاربران آن، پیگرد قانونی خواهد داشت و منجر به بسته شدن حساب کاربری خاطیان خواهد گردید

6. شرایط خرید و فروش در VSkala
6.1. خریدار به شخص حقیقی و یا حقوقی اطلاق می‌شودکه با درج اطلاعات کاربری خود در فرم ثبت‌نام وارد سایت شده و با انتخاب کالا درخواست خرید کالا دارد.
6.2. فروشنده به شخص حقیقی و یا حقوقی اطلاق می‌شود که با درج اطلاعات کاربری خود در فرم ثبت‌نام با انتخاب کالا درخواست فروش کالا دارد.
6.3. VSkala با گردآوری کلیه اطلاعات مربوط به منابع چرخه خرید و فروش بستری فراهم آورده تا کار با سرعت و دقت بیشتری انجام پذیرد لذا در روند کارکرد افراد حقیقی و حقوقی ، همچنین ارسال کالا و یا تعاملات مالی بین فروشندگان و خریداران دخالتی ندارد و متعاقبا هیچگونه مسئولیتی در قبال عملکرد این افراد را نیز نمی پذیرد.
6.4. در صورت بروز هر گونه اختلاف بین خریدار و فروشنده در معاملات این سایت هیچگونه مسئولیت در اختلاف پیش‌آمده نخواهد داشت.

این توافقنامه از زمانی که کاربر در VSkala عضو می شود شروع شده و زمان پایان آن زمانی است که حساب کاربر در سایت بلوکه می شود و یا به درخواست کاربر مسدود می گردد .
همه کاربران موظف به مطالعه قوانین سایت بوده و شروع استفاده از این وب‌ سایت، به منزله موافقت با قوانین اعلام ‌شده برای استفاده از آن میباشد.